23.11.2018r.

Wczoraj do naszego przedszkola ” zacumował statek” z prawdziwym kapitanem. Piękny mundur i kapitańska czapka zafascynowały dzieci i popłynęła ciekawa rozmowa: o tym, jak zostać kapitanem, co robią marynarze w rejsie, jak mieszkają i odpoczywają na statku.

Oglądaliśmy świetną prezentacją multimedialną ilustrującą wszystkie te opowieści, podziwialiśmy latające ryby i delfiny, ale największe emocje wywołał film ze statkiem w czasie sztormu !

Pan kapitan to urodzony gawędziarz – natychmiast nawiązał dobry kontakt z dziećmi, a opowiadał bardzo zajmująco!

Każde dziecko miało okazję przymierzyć kamizelkę ratunkową, czapkę marynarza i zobaczyć koło ratunkowe, kotwicę, muszlę, latarnię i płaszcze sztormowe. Dzieci na zakończenie spotkania dostały patenty od Gościa i pożegnały się z Nim marynarskim „A hoj!”