„ Dzisiaj Wielka jest rocznica,

Jedenasty listopada.

Tym co zmarli za Ojczyznę,

Hołd wdzięczności Polska składa”.

09.11.2018r.

W naszym przedszkolu odbyła się bardzo ważna uroczystość upamiętniająca 100-lecie Niepodległości Polski. Dzieci z grupy Pietruszki  w towarzystwie dzieci z grupy Groszki wprowadziły wszystkich zgromadzonych w patriotyczny nastrój.

W uroczystości wzięły udział dzieci z naszego przedszkola wraz z dyrekcją i pracownikami oraz zaproszeni goście Prezydent Pruszkowa Jan Starzyński, Naczelnik Wydziału Edukacji Zofia Wasiota, Dyrektor Żłobka Miejskiego nr 3 Beata Nalazek, oraz nauczyciele i dzieci z Przedszkola Niepublicznego Piotruś Pan w Pruszkowie.

Na uroczystości został odczytany „Kodeks Patriotów Młodych” powstały w naszej JEDYNECZCE, który podpisali Prezydent Miasta Jan Starzyński, Dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 1 Grażyna Majchrzak i Dyrektor Żłobka Miejskiego nr 3 Beata Nalazek.

W tym miejscu warto podkreślić, że Kodeks ten zaprojektowała i wydrukowała mama Leny Łuczyńskiej z grupy IV za co bardzo dziękujemy. Kodeks ten zawiśnie w holu głównym naszego przedszkola.