W zeszłym tygodniu dzieci z grupy Marchewki wybrały się w „podróż do Słowacji”. Nauczyliśmy się powitania w języku słowackim oraz kilku podstawowych zwrotów.

W sali został utworzony  kącik słowacki, w którym znalazły się pamiątki, książki, pocztówki oraz różne rzeczy związane ze Słowacją. Dzieci zapoznały się z położeniem Słowacji na mapie fizycznej Europy, poznały symbole narodowe Słowacji: flagę, hymn oraz herb oraz stolicę Słowacji- Bratysławę. Uczyliśmy się układu choreograficznego do piosenki Tańcuj, tańcuj.

Aby podzielić się wiedzą zdobytą w tym tygodniu Marchewki zaprosiły do siebie dzieci
z grupy Pomidorki. Dzieci obejrzały kącik słowacki oraz prezentację multimedialną o Słowacji. Wspólnie uczyliśmy się układu choreograficznego do piosenki Tańcuj, tańcuj.

Na koniec odbyła się wspólna degustacja, dzieci miały okazję poznać jak smakują słowackie ziemniaczane naleśniki.