W ramach realizacji programu „Preorientacja zawodowa w przedszkolu”, Cebulki  wypowiadały się na temat  pracy zawodowej swoich rodziców . Poznały też wiele ciekawych zawodów podczas zabaw i zajęć w przedszkolu. Jednak najciekawiej było, gdy zapraszaliśmy do przedszkola przedstawicieli różnych zawodów, np. fotografa, pszczelarza,  instruktora BHP, bibliotekarkę,  farmaceutkę, stomatologa. Ostatnio Cebulki  postanowiły  poszerzyć wiedzę na temat kolejnego zawodu. Zaprosiliśmy do przedszkola  mamę Marcelinki, panią Kamilę, która jest weterynarzem.  Było bardzo ciekawie! Pani Kamila wykazała się dużym kunsztem w przekazywaniu informacji na temat zawodu, który wykonuje. Cebulki z ogromnym zaangażowaniem słuchały, oglądały zdjęcia i rekwizyty  przyniesione przez panią weterynarz. Zrobiły także opatrunek zranionej sarence J. Mieliśmy również okazję zobaczyć ciekawą  rasę kur, które  hoduje pani Kamila, a Marcelinka z młodszą siostrą, chętnie jej w tym pomagają!  Już myślimy o następnym ciekawym „gościu”!