Grupę Buraczki odwiedzili dziś na zajęciach otwartych rodzice. Pani Monika, która w Buraczkach jest nauczycielką wspomagającą zajmuje się również terapią ręki i w wiosenno-wielkanocnych zabawach pokazała dzieciom i rodzicom jak można ćwiczyć małe rączki.
Wiosenne porządki zaczęliśmy od ćwiczeń rozmachowych – wycierania kurzu i mopowaniu podłogi. Wzmacnialiśmy obręcz barkową zamieniając się w odkurzacze, a chwyt pęsetkowy zawieszając pranie. Rączki zmalowały też na ścianach piękne pisanki, odkręcały i ćwiczyły przy wierszykach i masażykach. Wszystkie te zabawy cudownie pokazały jak ważne jest codziennie pomaganie w obowiązkach domowych i ile wnosi do wychowania, edukacji, samodzielności dzieci.
Dziękujemy za przybycie i życzymy wesołych świąt