Dzieci z Grupy Papryczki „wybrały się” w podróż do Grecji. Dzieci poznały piękne miejsca, rozmawiały o greckich budowlach.  W ramach ćwiczeń grafomotorycznych poprawiały  po śladzie greckie wazy. Naszym codziennym powitaniem było greckie „Kalimera”, a salę zdobiły biało-niebieskie flagi.

Stworzyliśmy kącik tematyczny dotyczący Grecji do którego skarby przyniosły przedszkolaki ze swoich podróży z rodzicami m.in grecki mydło z oliwek, magnesy z różnych zakątków Grecji oraz greckie budowle. Papryczki w ramach zabaw ruchowych wzięły udział w Igrzyskach, a także poszerzyły swoją wiedzę na temat greckiego teatru i przebierały się greckie boginie i bogów. Dzieci obejrzały bajkę o wyprawie do Grecji, a na podsumowanie greckiego tygodnia zrobiliśmy degustacje greckich smakołyków : oliwki czarne i zielone , ser feta, pomidorki, sezamki, figi oraz przepyszne greckie czekoladowe tahini.