Dzień 23 października  pozostanie na długo w pamięci dzieci z grupy „Papryczki” i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – pasowanie na przedszkolaka.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyk,  zabawy ruchowe i taniec z chustami. „Papryczki” po występie  zostały oficjalnie przywitane przez dzieci z najstarszej grupy „Pietruszki”. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie dokonało się  uroczyste pasowanie każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał czapkę Żaczka- Przedszkolaczka   oraz odznakę Przedszkolaka.

Uroczystość ta była świetną okazją do poznania, nabytych przez niespełna dwa miesiące uczęszczania do przedszkola, umiejętności dzieci.