21 stycznia 2021 roku w naszym przedszkolu odbył się I etap konkursu recytatorskiego

„O Pruszkowie wierszem mówię” w ramach realizacji projektu „Pruszków poznasz- polubisz”

Celem konkursu było przede wszystkim rozwijanie i pielęgnowanie młodych talentów – miłośników sztuki żywego słowa, a także szerzenie kultury języka oraz propagowanie treści rozwijających poczucie przynależności do naszego regionu.

Każdy z uczestników miał za zadanie ułożyć wspólnie z rodzicami dwie zwrotki wiersza mówiącego o Pruszkowie oraz  przygotowanie utworu do prezentacji, następnie recytacja wiersza została nagrana w postaci filmiku.

Do konkursu zgłosiło się trzynaścioro  dzieci z naszego przedszkola, z których jedenaścioro recytowało swój utwór:

Bartek M. – grupa Cebulki, Natalia K. – grupa Cebulki, Łucja  A.- grupa Groszki , Tomasz G. – grupa Groszki, Tomasz M.- Grupa Groszki, Damian A.- grupa Groszki, Marysia K. – grupa Pomidorki, Karolina K. – grupa Marchewki, Szymon K.- grupa Fasolki, Michalina M. – grupa Papryczki, Anielka M.- grupa Papryczki

Jury konkursu biorąc po uwagę dobór tekstu i jego opanowanie , ekspresję wypowiedzi oraz poprawność i płynność wymowy wyłoniło zwycięzcę etapu wewnątrz przedszkolnego, którym został:

Bartek M. z Grupy Cebulki.

W II  kategorii na najpiękniejszy tekst

zwycięzcą został:

Tomasz M. z Grupy Groszki.

Bartek wraz ze swoim wierszem będzie reprezentował nasze przedszkole podczas między przedszkolnego konkursu, który odbędzie się w naszej placówce

11.lutego w obecności Władz Miasta Pruszkowa.

W tym dniu zostaną również wręczone nagrody uczestnikom konkursu

Wszystkim dzieciom dziękujemy za udział w  konkursie i gratulujemy pięknej recytacji wierszy,

a rodzicom dziękujemy za zaangażowanie i udział w tworzeniu utworów!