Drodzy Rodzice,
W tym roku chciałabym zachęcić Was do wzięcia udziału w zbiórce darów dla Domu Pomocy Społecznej na Żbikowie, który prowadzony jest przez Zgromadzenie Sióstr Benedyktynek Samarytanek, a przeznaczony dla dzieci, młodzieży oraz starszych niepełnosprawnych intelektualnie. W domu mieszka ponad 90 wychowanków w przedziale wiekowym od 15 do 90 lat. Siostra Dyrektor mówi o nich „nasze dzieci”, mimo że wiele jest już dawno pełnoletnia. Dorosłe dzieci, często wykluczone społecznie, niechciane, niekochane, a od których niejeden zdrowy mógłby uczyć się miłości i empatii. Uwielbiają pić kawę, która jest dla nich substytutem dorosłości, najlepiej sypana! Czekoladę, słodycze. Tak jak w każdej instytucji przydadzą się środki czystości i sucha długoterminowa żywność. Pomyślałam, że w tym roku nie ma co szukać dalekich fundacji jeśli można pomóc komuś lokalnie, po sąsiedzku.
Zróbmy razem coś fajnego i dobrego na Święta!
Wasza Przewodnicząca RR
Basia Roszkowska

Zbiórka trwa od 02.12.2021r. do 17.12.2021r. artykuły można zostawiać w pojemniku w holu przedszkola lub dostarczyć do sali.
Zebrane artykuły przed Świętami dostarczymy do Domu Pomocy Społecznej w Pruszkowie