Czyściochowe Przedszkole to program edukacyjny

dla przedszkoli w całej Polsce,
organizowany przez firmę Rossmann .

Wizja i cel programu

Higiena osobista to jeden z istotniejszych elementów codziennego życia, który wpływa nie tylko na wygląd, ale również na zdrowie. Dobrych nawyków, także higienicznych, uczymy się już od najmłodszych lat. To, co wtedy przyswoimy, procentuje w dorosłym życiu.

Czas intensywnej nauki w wieku przedszkolnym warto wykorzystać także na kształtowanie dobrych nawyków higienicznych. Program Czyściochowe Przedszkole ma na celu motywować przedszkolaków do codziennego dbania o higienę.

Papryczki w tym roku realizują bloki tematyczne z tego programu, Pierwszym z nich jest blok dotyczący ważnego w dobie pandemii Covid-19 Mycia Rąk. Papryczki podczas realizacji bloku miały okazję do poznania tajników mycia rąk za pomocą różnych zabaw oraz eksperymentów. Na własne oczy mogły przekonać się o tajnej sile mydła.  A zwieńczeniem zajęć było wykonanie MYDŁOMENA 🙂