Przedszkolaki w naszym przedszkolu bardzo lubią naukę przez zabawę. 

Często w zabawie z dziećmi korzystamy z wszelkiego rodzaju pomocy dydaktycznych a między innymi z urządzeń multimedialnych tj.  robota pszczółki Bee-bot, robota Dasha, tablicy multimedialnej. Korzystając z nowych technologii wprowadzamy dzieciom podstawy kodowania, rozwijając przy tym kompetencje kluczowe. 

Kodować można na różne sposoby: kodujemy na macie z wykorzystaniem robotów, rysując, kodujemy dźwięki, rytmy. W ostatnim czasie nasze przedszkole wzięło udział a akcji Code Week, wykonując codziennie zadania związane z kodowanie w oparciu o program Uczymy dzieci programować Anny Świć, nad którym patronat objęło m.in. Ministerstwo Cyfryzacji i Ministerstwo Edukacji Narodowej.  

O Programie 

„Program edukacyjny ,,Uczymy Dzieci Programować” to inicjatywa mająca na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci. Logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, szukanie różnych rozwiązań, analizowanie ich i wybieranie tych najbardziej optymalnych to umiejętności, które warto kształcić już od najmłodszych lat. Ich uniwersalność sprawia, że przydadzą się naszym dzieciom na każdym etapie ich życia.

Chcemy pokazać, że programowania można uczyć odpowiedzialnie, wplatając je do codziennych aktywności dydaktycznych, niezależnie od realizowanych aktualnie treści.” https://uczymydzieciprogramowac.pl/pl